İbrahim Binici: BDP Aygün’ün Serbest Bırakılmasından Memnun

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP), PKK’nın Pazar günü kaçırdığı Cumhuriyet Halk Partisi Tunceli milletvekili Hüseyin Aygün’ün  serbest bırakılmasını memnunlukla karşıladı.

Barış ve Demokrasi Partisi Şanlıurfa milletvekili İbrahim Binici, PKK’nın, sivil toplum örgütlerinin çağrılarını dikkate alarak, Aygün’ü serbest bırakmasını sağduyulu bir davranış olarak niteledi. BDP’nin isteğinin de bu yönde olduğunu kaydeden Binici, Adalet ve Kalkınma Partisi’ni devam eden askeri operasyonlar nedeniyle eleştirdi.

Ibrahim Binici

BDP milletvekili İbrahim Binici, sorunların çözüm yerinin parlamento olduğunu vurguladı ve bu yüzden CHP’nin özel toplanma çağrısı üzerine TBMM’ne gittiklerini söyledi. Binici, AKP iktidarını, halkın iradesiyle seçilmiş bazı BDP, CHP ve MHP milletvekillerini hapiste tutarak halkın iradesini hiçe saydığı gerekçesiyle eleştirdi.

Amerika’nın Sesi Kürtçe Yayın Bölümü’nden Mutlu Çiviroğlu’nun BDP Şanlıurfa milletvekili İbrahim Binici’yle yaptığı söyleşinin özetini aşağıdaki ses dosyasından dinleyebilirsiniz:

http://www.amerikaninsesi.com/audio/Audio/201010.html

http://www.amerikaninsesi.com/content/binici-bdp-aygunun-serbest-brakilmasindan-memnun/1486226.html