BDP’li Altan Tan: Partimiz Sivilleri Hedef Alan Teröre Karşı

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Diyarbakır Milletvekili Altan Tan geçtiğimiz günlerde Amerika ve Kanada’da temaslar yaptı.

New York’ta Amerika’nın Sesi Kürtçe Bölümü’nden Mutlu Çiviroğlu’nun sorularını yanıtlayan Tan, anayasa komisyonu çalışmalarından iyimser olmadığını söyledi.

Sivil hedeflere yapılan saldırıların terör saldırısı olduğunu vurgulayan BDP milletvekili, Gaziantep saldırısıyla partisinin ilgisi olmadığını tekrarladı.  Altan Tan, Başbakan Erdoğan’ın BDP’ye yönelik açıklamalarını da eleştirdi.

BDP Milletvekili Altan Tan, son teknolojik gelişmelerin haberlerin tüm dünyaya yayılmasında büyük rol oynadığını söyledi. Tan, bu sayede Amerika ve Kanada’daki Kürtler’in Türkiye’deki gelişmeleri yakından izlediğini gördüğünü belirtti. Amerika’da yaşayan Kürtler’in Barış ve Demokrasi Partisi’ne ilgisinin arttığını gözlemlediğini kaydeden  BDP milletvekili şöyle konuştu:

http://www.amerikaninsesi.com/audio/Audio/212885.html

Sivil hedeflere yapılan saldırıların “terör saldırısı” olduğunu vurgulayan Altan Tan, partisinin terörle işi olmadığını ve olmayacağını söyledi. Tan, Gaziantep saldırısıyla da ilgileri olmadığını tekrarladı:

http://www.amerikaninsesi.com/audio/Audio/212889.html

Barış ve Demokrasi Partisi milletvekili Altan Tan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın partisine yönelik açıklamalarını sertleştirmesini eleştirdi ve şöyle konuştu:

http://www.amerikaninsesi.com/audio/Audio/212890.html

http://www.amerikaninsesi.com/content/bdp-altan-tan-parti-teror/1508110.html